ចាក់ទម្លាយបូស៖ ការពិតគឺជាថ្នាំព្យាបាលជំងឺដែលកំពុងតែរ៉ាំរ៉ៃ មិនមែនជាថ្នាំបំពុលទេ! ថៃត្រូវតែយល់
ទស្សនៈ - នយោបាយ16 ម៉ោងមុន​ 84
មិនមែនជាការសុខចិត្តបាត់បង់ទឹកដី មិនមែនជាការយល់ព្រមឱ្យប្រទេសជិតខាងឈ្លានពានតាមទំនើងចិត្ត ដោយអាងថាខ្លួនជាប្រទេសធំ មកបំបិទមាត់ប្រទេសតូចមិនឱ្យស្រែក តវ៉ា ឬប៉ុនប៉ងធ្វើបាបកម្ពុជាគ្រប់ពេលវេលា ឬចងដៃ ចងជើងលើសង្វៀន ហើយបណ្តោយឱ្យថៃវាយធ្វើបាប
ឯកសារ ច្រើនទៀត
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ផ្ញើលិខិតជាផ្លូវការទៅគណៈកម្មការពានរង្វាន់ណូបែលសន្តិភាពដើម្បីគាំទ្របេក្ខភាពឯកឧត្តមប្រធានាធិបតី Donald Trump សម្រាប់ពានរង្វាន់ណូបែលសន្តិភាព
ឯកសារថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី៧ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥​ 3532
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា តាមរយៈបណ្តាញសង្គមនៅយប់ថ្ងៃទី៧ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ បានបង្ហោះសារដូចខាងក្រោម៖ ស្របតាមសំណូមពររបស់ប្រជាពលរដ្ឋខ្មែរទាំងក្នុងនិងក្រៅប្រទេស និងដើម្បីជាការថ្លែងអំណរគុណចំពោះឯកឧត្តមប្រធានាធិបតី
បច្ចេកវិទ្យា ច្រើនទៀត
តើអ្វីទៅជាការវាយប្រហារតាមអុីនធឺណិតដែលមិនដកថយ ឬជាបច្ចេកទេសយើងហៅថា APT Attack?
បច្ចេកវិទ្យាថ្ងៃអង្គារ ទី២ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២២​ 4945
ការគំរាមកំហែងឥតឈប់ឈរកម្រិតខ្ពស់ (APT: Avanced Peristent Threat ) គឺជាពាក្យទូលំទូលាយមួយដែលត្រូវបានប្រើដើម្បីពិពណ៌នាអំពីយុទ្ធនាការវាយប្រហារ ដែលក្នុងនោះអ្នកវាយប្រហារ ឬក្រុមអ្នកឈ្លានពានបង្កើតនូវវត្តមានយូរអង្វែងនៅក្នុងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធបណ្តាញ (network
វីដេអូខ្មែរប៉ុស្តិ៍ ច្រើនទៀត
• កិច្ចសម្ភាសន៍ផ្ដាច់មុខជាមួយ Reuters ! សម្តេចធីបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ថ្លែងថា កងទ័ពថៃកំពុងកាន់កាប់ទឹកដីកម្ពុជា បើទោះជាមានកិច្ចព្រមព្រៀងសន្តិភាពសម្របសម្រួលដោយលោក ត្រាំ
កិច្ចសម្ភាសន៍ផ្ដាច់មុខជាមួយ Reuters ! សម្តេចធីបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ថ្លែងថា កងទ័ពថៃកំពុងកាន់កាប់ទឹកដីកម្ពុជា បើទោះជាមានកិច្ចព្រមព្រៀងសន្តិភាពសម្របសម្រួលដោយលោក ត្រាំ
• ឯកឧត្តមឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តីប្រចាំការ វង្សី វិស្សត៖ ចំពោះមុខការឈ្លានពានរបស់ថៃមកលើកម្ពុជា ទាមទារឱ្យយើងទាំងអស់ត្រូវបន្តខិតខំកសាងពង្រឹងខ្លួននិងអភិវឌ្ឍជាតិឱ្យកាន់តែខ្លាំងក្លាលើគ្រប់វិស័យ
ឯកឧត្តមឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តីប្រចាំការ វង្សី វិស្សត៖ ចំពោះមុខការឈ្លានពានរបស់ថៃមកលើកម្ពុជា ទាមទារឱ្យយើងទាំងអស់ត្រូវបន្តខិតខំកសាងពង្រឹងខ្លួននិងអភិវឌ្ឍជាតិឱ្យកាន់តែខ្លាំងក្លាលើគ្រប់វិស័យ
• ហេតុអ្វីបានជារាជរដ្ឋាភិបាលត្រូវការពេលវេលានិងថ្លឹងថ្លែងខ្ពស់ ក្នុងការសម្រេចចិត្តពាក់ព័ន្ធ បញ្ហាព្រំដែនជាមួយប្រទេសថៃ?
ហេតុអ្វីបានជារាជរដ្ឋាភិបាលត្រូវការពេលវេលានិងថ្លឹងថ្លែងខ្ពស់ ក្នុងការសម្រេចចិត្តពាក់ព័ន្ធ បញ្ហាព្រំដែនជាមួយប្រទេសថៃ?
• សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មានរបស់ក្រសួងការបរទេស និងសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ៖ កម្ពុជាតវ៉ាជំទាស់នឹងសកម្មភាពខុសច្បាប់របស់កងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធថៃនៅចន្លោះបង្គោលព្រំដែនលេខ ៣៣-៣៦ និង ៤៦-៤៧
សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មានរបស់ក្រសួងការបរទេស និងសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ៖ កម្ពុជាតវ៉ាជំទាស់នឹងសកម្មភាពខុសច្បាប់របស់កងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធថៃនៅចន្លោះបង្គោលព្រំដែនលេខ ៣៣-៣៦ និង ៤៦-៤៧